Web Content Display Web Content Display

Nagroda im. Profesora Perzanowskiego za rok 2023 przyznana!

Nagrody im. Profesora Perzanowskiego przyznawane są za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki oraz za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego za rok 2023 w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Praca „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie [Nagrody za pracę magisterską nie przyznano].

Dr Hanna Kucwaj naukowo zajmuje się badaniem złożonych procesów poznawczych, takich jak rozumowanie i rozwiązywanie problemów oraz myślenie twórcze w populacji ogólnej oraz u pacjentów ze zdiagnozowaną schizofrenią.

Recenzję nagrodzonej rozprawy doktorskiej Hanny Kucwaj pt. Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind można przeczyać TUTAJ.