STYPENDIUM NAUKOWE DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na STYPENDIUM NAUKOWE DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW na Wydziale Filozoficznym w Instytucie Psychologii w Zakładzie Psychologii Eksperymentalnej w związku z realizacją projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 23 pt. „Rytmy uwagi: Funkcjonalna i przyczynowa rola oscylacji neuronalnych w uwadze selektywnej”.

Zgodnie z art. 3 p. 3 Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki, do konkursu mogą przystąpić osoby, które są uczestnikami studiów doktoranckich lub doktorantami w szkole doktorskiej.

Kryteria kwalifikacyjne:
- Bardzo dobra znajomość metodologii eksperymentalnych badań behawioralnych i psychofizjologicznych (z naciskiem na badania EEG).
- Bardzo dobra znajomość zagadnień teoretycznych w zakresie problematyki uwagi, ze szczególnym uwzględnieniem paradygmatu neuronalnych sieci uwagi.
- Udokumentowane doświadczenie w planowaniu, prowadzeniu i analizie wyników badań z zakresu elektrofizjologii mózgu i obrazowania czynności mózgu; ze szczególnym uwzględnieniem metod czasowo-częstotliwościowych analiz aktywności oscylacyjnej EEG, analizy neuronalnych źródeł aktywności EEG, analiz połączeń funkcjonalnych, oraz analiz potencjałów wywołanych (ERP).
- Bardzo dobra znajomość języka programowania w środowisku Matlab.
- Dobra znajomość języka programowania Python i programu PsychoPy.
- Biegłość w analizie statystycznej danych EEG.
- Biegłość w analizie danych EEG/ERP w programie BrainVision Analyzer (2.0).
- Biegłość w analizie czasowo-częstotliwościowej danych EEG w programie MatLab.
- Umiejętność tworzenia komputerowych procedur eksperymentalnych w środowiskach programistycznych Python/PsychoPy oraz Presentation.
- Znajomość systemu pomiarowego EEG firmy BioSemi.
- Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
- Wysoka motywacja do pracy.
- Pracowitość i samodyscyplina.
- Umiejętność pracy w zespole.

Stypendium będzie przyznawane na podstawie umowy o stypendium. Bezpośrednim przełożonym będzie kierownik projektu dr hab. Dariusz Asanowicz, prof. UJ.

Opis zadań:

Zakres obowiązków stypendysty będzie obejmował realizację zadań projektowych zgodnie z wnioskiem grantowym, a w szczególności:

• Metodologiczne, techniczne i merytoryczne przygotowanie badań z pomiarem EEG. Przygotowanie komputerowych zadań eksperymentalnych. Udział w realizacji badań pilotażowych i badań właściwych.
• Przetwarzanie i przygotowanie danych EEG do analiz. Statystyczna analiza wyników EEG. Opracowanie teoretyczne wyników badań i ich interpretacja.
• Przygotowanie prezentacji konferencyjnych i prezentacja wyników badań na konferencjach naukowych.
• Przygotowanie, pisanie i publikowanie artykułów.

Typ konkursu NCN: OPUS – HS

Termin składania ofert: 27 grudnia 2023, 00:00

Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w sekretariacie Instytutu Psychologii UJ, Kraków, ul. Ingardena 6, p. 3.24 lub przesłać e-mailem pod adres: d.asanowicz@uj.edu.pl następujące dokumenty:
1. podanie z listem motywacyjnym w języku polskim;
3. życiorys w języku polskim, uwzględniający informacje o wyróżnieniach wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiach, nagrodach, doświadczeniu naukowym zdobytym poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztatach i szkoleniach naukowych, udziale w projektach badawczych;
4. zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta i roku studiów lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, lub zaświadczenie o uczestnictwie w studiach doktoranckich lub w szkole doktorskiej;
5. wykaz publikacji i prezentacji konferencyjnych;
6. kopie publikacji naukowych;
7. opinię samodzielnego pracownika naukowego w języku polskim;
8. podpisane: informacja o przetwarzaniu danych osobowych i zgoda na przetwarzanie danych (wzory dołączone do ogłoszenia).

Dodatkowych informacji udziela kierownik projektu, dr hab. Dariusz Asanowicz, prof. UJ, e-mail: d.asanowicz@uj.edu.pl

Regulamin przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf

Dodatkowe informacje:
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych, wzory dostępne na stronie: https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=223368