Sympozjum AI

Komisja Psychologii PAN Oddział w Krakowie wspólnie z Instytutem Psychologii UJ zaprasza na sympozjum

"Inteligencja sztuczna czy już ludzka? Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie SI okiem informatyka i psychologa poznawczego".

Co się wydarzyło w dziedzinie sztucznej inteligencji w ciągu ostatnich miesięcy? Czy już niebawem czeka nas spotkanie z "prawdziwą" sztuczną inteligencją, dorównującą, czy nawet przekraczającą możliwości ludzkiego umysłu? Na te i wiele innych nurtujących pytań spróbujemy znaleźć odpowiedź wspólnie z dwoma znanymi ekspertami w dziedzinie sztucznej i ludzkiej inteligencji. W trakcie spotkania wysłuchamy ich referatów, a następnie odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności.

Prelegenci:
- prof. dr hab. Mariusz Flasiński (kierownik Katedry Systemów Informatycznych, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, UJ)
- prof. dr hab. Edward Nęcka (emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu SWPS, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej)

Prowadzenie dyskusji: dr hab. Marek Binder, prof. UJ

Miejsce: Instytut Psychologii UJ, sala 6.01