STYPENDIUM NAUKOWE DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na STYPENDIUM NAUKOWE DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW na Wydziale Filozoficznym w Instytucie Psychologii w Zakładzie Psychologii Społecznej w ramach projektu „Od apatii do przemocowego ekstremizmu: Motywacyjne podstawy zaangażowania politycznego" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu GRIEG-1

Zgodnie z art. 3 p. 3 Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki do konkursu przystąpić mogą: studenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terenie Polski, uczestnicy studiów doktoranckich, doktoranci w szkole doktorskiej.

Do udziału w konkursie zapraszamy:
• Studentów/tki studiów doktoranckich,
• Doktorantów/tki w szkole doktorskiej.

Wymagania:
1. Ukończone studia magisterskie z zakresu psychologii.
2. Status doktoranta/doktorantki.
3. Kompetencje z zakresu przeprowadzania badań ilościowych w psychologii społecznej.
4. Kompetencje z zakresu analizy i opisywania wyników badań ilościowych.
5. Biegła znajomość języka angielskiego potwierdzona osobistym wygłoszeniem referatów na międzynarodowych konferencjach naukowych, stażem zagranicznym, studiowaniem w języku angielskim, stosownym certyfikatem językowym (przynajmniej na poziomie C1) lub rozmową kwalifikacyjną;
6. Umiejętność pisania i redagowania tekstów naukowych w języku angielskim potwierdzona próbką tekstu naukowego w języku angielskim.

Zgodnie z art. 3 p. 12 Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki ocenie podlega:
• dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach lub czasopismach naukowych (50% oceny końcowej),
• jego osiągniecia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych (20% oceny końcowej),
• kompetencje do realizacji określonych zadań́ w projekcie badawczym (30 % oceny końcowej).

Do obowiązków stypendysty będzie należało:
1. Udział w spotkaniach Zespołu Badawczego.
2. Uczestnictwo w projektowaniu i prowadzeniu badań ilościowych realizowanych w zespole.
3. Udział w analizie i raportowaniu uzyskanych wyników.

Oferujemy:
Warunki zatrudnienia: stypendium naukowe w wysokości 4000 zł/miesiąc przez okres 1 miesiąca poczynając od września 2023 r.

Dokumenty:
Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w sekretariacie Instytutu Psychologii UJ, Kraków, ul. Ingardena 6, p. 3.24 lub przesłać e-mailem pod adres katarzyna.jasko@uj.edu.pl następujące dokumenty:
1. CV uwzględniające również aktualny adres e-mailowy, odbyte szkolenia i kursy, udział w projektach, dorobek publikacyjny oraz wystąpienia konferencyjne.
2. Kopia dyplomu uzyskania tytułu magistra dla studenta/studentki studiów doktoranckich lub kopia protokołu z odpowiedniego egzaminu.
3. Potwierdzenie lub oświadczenie kandydata/kandydatki o statusie doktoranta/ki;
4. Pozostałe potwierdzenia poświadczające spełnienie przez kandydata/kandydatkę w/w wymagań na ogłaszane stanowisko.

Stypendystę wyłoni komisja konkursowa, której przewodniczyć będzie dr Katarzyna Jaśko.
Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 18 sierpnia 2023, 00:00.

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się 21.08.2023 r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 23.08.2022 r.

Regulamin przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki:

Dodatkowych informacji udziela kierownik projektu, dr Katarzyna Jaśko, e-mail: katarzyna.jasko@uj.edu.pl

aktualizacja: 23/08/2023

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Uprzejmie informujemy, że dokonano rozstrzygnięcia konkursu na stanowiska stypendysty w projekcie pt. "Od apatii do przemocowego ekstremizmu: Motywacyjne podstawy zaangażowania politycznego", finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu GRIEG-1.

Do konkursu zgłosiła się 1 osoba – Pani Dominika Bulska.

W ogłoszonym konkursie wyłoniono Panią Dominikę Bulską, która od września br. dołączy do zespołu projektowego pod kierownictwem dr Katarzyny Jaśko.