Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Neuronus Forum startuje już 15 października

Jest to już 12. edycja tej konferencji, organizowanej przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzącej uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów - pełnej zapału sfery rozwijającej się nauki młodego pokolenia i przestrzeni doświadczonych profesorów będącymi ekspertami w swoich dziedzinach.

Szczególnie zapraszamy na wykład "Built to learn: Insights into nature and nurture from studies with people born blind and cultural expertise", który wygłosi Marina Bedny, PhD z John Hopkins University w niedzielę 15 października o g. 17.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Wstęp wolny. 

Marina Bedny jest adiunktem na Uniwersytecie Johna Hopkinsa na Wydziale Psychologii i Nauk o Mózgu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na temat stosunku natury do wychowania i jego wpływu na ludzki umysł i mózg. Bada mechanizmy odpowiedzialne za wzrok za pomocą metod neuronauki poznawczej i psychologii poznawczej, dąży do odkrycia i zrozumienia różnic w funkcjonowaniu mózgu osób widzących i niewidomych.
Marina Bedny uzyskała tytuł doktora psychologii eksperymentalnej na Uniwersytecie Pensylwanii w 2006 roku. Kolejne lata spędziła w Berenson-Allen Center for Noninvasive Brain Stimulation Harvard Medical School oraz Massachusetts Institute of Technology. W 2013 r. podjęła pracę jako adiunkt na Wydziale Psychologii i Nauk o Mózgu Uniwersytetu Johna Hopkinsa.

Pełen program konferencji można sprawdzić na stronie Neuronus Forum.