Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Program CogNeS wpisany do europejskiej sieci programów doktorskich NENS

Program CogNeS został wpisany do europejskiej sieci programów doktorskich z zakresu neuronauki prowadzonych przez FENS. To czwarty taki program w Polsce i pierwszy program uniwersytecki w kraju.

Network of European Neuroscience Schools (NENS)​ prowadzona jest przez FENS. Założona w 1998 roku na pierwszym Forum European Neuroscience to główna organizacja na rzecz neuronauki w Europie. FENS reprezentuje obecnie 44 europejskie towarzystwa neuronaukowe skupione na pojedynczych dysycyplinach, zrzeszające ponad 20 000 naukowców z 33 krajów europejskich. 

 
Jesteś już studentką_tem programu CogNes? Zobacz, jakie możliwości daje Ci NENS.

Międzynarodowy program doktorancki w zakresie cognitive neuroscience, CogNes, realizowany jest w języku angielskim. Jego cechą wyróżniającą jest elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb edukacyjnych doktorantów, zarówno poprzez wybór odpowiadających ich potrzebom kursów specjalistycznych, jak i nacisk na ścisłą współpracę doktoranta z promotorem. Zamawiane kursy umożliwią doktorantom nabycie praktycznych umiejętności z zakresu analizy danych, pisania tekstów naukowych, rozwijania zdolności prezentacji, a także pozwolą na nabycie wiedzy teoretycznej dotyczącej metodologii nauk czy konkretnych subdyscyplin, w których realizowane będą projekty doktorskie uczestników.
 
Pozostałe polskie programy doktorskie przyjęte do NENS prowadzone są przez Polską Akademię Nauk.