Zmarł prof. dr hab. Piotr Francuz

Dyrekcja, Rada Naukowa i cała społeczność Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego z głębokim żalem zawiadamiają, że w dniu 14 listopada 2020 roku zmarł nasza Kolega i Współpracownik, prof. dr hab. Piotr Francuz.

Prof. dr hab. Piotr Francuz, był psychologiem, byłym dyrektorem Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowcą związanym z tą uczelnią przez ponad 40 lat. Autor, wspołautor, redaktor i współredaktor ponad 20 książek oraz ponad 100 artykułów w czasopismach ogólnopolskich i międzynarodowych z zakresu psychologii poznawczej i neuronauki, metodologii psychologii i komunikowania za pośrednictwem mediów wizualnych.

Był osobą niezwykle życzliwą i pełną pasji poznawczej. Lubiany przez studentów i współpracowników. Naukowiec o szerokich horyzontach i dbający o najwyższe standardy naukowe. Współpracownik Instytutu Psychologii i recenzent wielu rozpraw doktorskich obronionych w IPs UJ.