Science First S01E02: Usłysz kolory już w środę o 18:30!

Czy można usłyszeć kolor nieba? Czy można usłyszeć zieleń lasu? Czy na pewno widzimy oczami? Czy zawsze słyszymy uszami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukamy w kolejnym odcinku S/F, którego tematem będzie Colorophone.

Colorophone to rewolucyjne urządzenie, które powstaje na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii NTNU - Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Pracujący tam Dominik Osiński opracował technologię przetwarzania kolorów na dźwięki: zmysły to nic innego jak dane, które docierają do naszego mózgu jako impulsy elektryczne. Jak pokazują najnowsze badania, dla mózgu nie znaczenia skąd one spływają - i tak korę wzrokową można aktywować informacją, która dociera do nas jako dźwięk.  Podczas spotkania porozmawiamy z twórcą Colorophone'u i osobami związanymi z projektem.

Doświadszyczsz też wyjątkowych dźwiękopejzaży, dzięki immersyjnym projekcjom 360 stopni.  Goścmi S/F będą:

Dominik Osiński, NTNU

Dr hab. Michał Wierzchoń, UJ

Dr Anna Anzulewicz, UJ

#ScienceFirst #2 odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.30 w HEVRE (piętro +1). Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia zapisów w przypadku dużego zainteresowania.

Patron medialny: Radiofonia 100,5 FM

Partner projektu : CogNeS, Norwegian University of Science and Technology