Startuje nowy projekt w IPs UJ!

Przedstawiamy nowy projekt realizowany wspólnie ze stowarzyszeniem All In UJ: “Science First”. Cykl inaugurujemy w Auli IPs UJ w poniedziałek 15 października

Cykl  będzie comiesięcznym spotkaniem popularno-naukowym, na które będziemy zapraszać przedstawicieli różnych dyscyplin. Każdego miesiąca dyskutować będziemy na inny temat związany z badaniami prowadzonymi w Instytut Psychologii UJ.

Serię spotkań S/F inaugurujemy dyskusją wokół książki "Tolerancja w czasach niepewności", która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Smak Słowa.

Czy na naszych oczach upada stary porządek świata? Skąd rosnące poparcie dla prawicowego populizmu? Co łączy Brexit, wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA i ruchy anti-choice? Dlaczego wielu z nas i naszych przyjaciół w sympatyzuje z populistami i fundamentalistami? I co na to wszystko nowoczesna psychologia społeczna?
.
Udział wezmę autorki: prof. Małgorzata Kossowska, dr Ewa Szumowska i Paulina Szwed z IPs UJ Prowadzenie: dr Samuel Nowak, Tomasz Pytko

#ScienceFirst #1 odbędzie się 15 października o godzinie 18.30 w auli 6.01 Instytut Psychologii UJ (ul. Ingardena 6).