Wiadomości z Instytutu

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

W ostatnich kilkunastu latach w Polsce znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi psychologiczne, w tym szczególnie z zakresu psychoterapii. Czy obecny sposób kształcenia psychologów, pozwala mieć pewność, że są oni przygotowani do pełnienia tej roli? Czy zdobywają najbardziej aktualną wiedzę naukową? Punktem wyjścia do dyskusji o sposobach kształcenia psycholożek i psychologów w Polsce jest raport przygotowany przez ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS. Warto podkreślić, że obie uczelnie prowadzą studia psychologiczne, które uzyskały najwyższą kategorię naukową (A+) w dyscyplinie psychologia.

Obrona rozprawy doktorskiej mgra Marcina Koculaka

Konferencja naukowa - Starość jak ją widzi psychologia: zmieniający się obraz starości

Od 18 kwietnia, Instytut Psychologii UJ i Komisja Psychologii Oddziału PAN w Krakowie zapraszają na dwudniowa konferencję naukową zatytułowaną "Starość jak ją widzi psychologia: zmieniający się obraz starości". Wydarzenie będzie odbywać się w budynku Instytutu Psychologii UJ w Krakowie (ul. Ingardena 6).

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Katarzyny Morajdy

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Zajas