Zmarła dr Irmina Kaiser-Grodecka

Dyrekcja oraz społeczność Instytutu Psychologii UJ z wielkim żalem zawiadamiają, że 3 października 2022 r. zmarła dr Irmina Kaiser-Grodecka.

Pani dr Kaiser-Grodecka była wieloletnim pracownikiem Zakładu Psychologii Defektologicznej w Instytucie Psychologii UJ oraz autorką prac m.in. z psychologii niepełnosprawności motorycznej oraz psychologii dzieci głuchych i niedosłyszących.

Dr Irmina Kaiser-Grodecka dała się poznać jako osoba niezwykle oddana pracy naukowej, o głębokiej wiedzy psychologicznej, którą znakomicie przekazywała studentom.

Wspominamy ją jako Koleżankę obdarzoną błyskotliwym poczuciem humoru, towarzyską, otwartą na współpracę, aktywną w popularyzowaniu problematyki niepełnosprawności oraz integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Była autorką i współautorką m.in. takich prac, jak:

• „Psychologiczne uwarunkowania społecznej integracji inwalidów” (1981), Znak, 326 (8)
  • „Psychologia dziecka głuchego” (1975-89): PWN
  • „Psychologia defektologiczna” (1987): PWN
  • „Developing Symbolic Thinking in Hearing-Impaired Children” (1984), Educational Resources Information Center, 10
  • „The understanding of time by deaf pupils” (1991) w: Advances in cognition, education, and deafness, pod redakcją D. Martina. Washington, D.C.: Gallaudet University Press.

Składamy Rodzinie Zmarłej najgłębsze wyrazy współczucia - Dyrekcja, członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Instytutu Psychologii.