Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

VIII LO z Bielska-Białej objęte patronatem Instytutu Psychologii UJ

Instytut Psychologii UJ objął patronatem klasy z wykładową psychologią w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej. Uczennice i uczniowie zyskają możliwość uczestnictwa w specjalnych wykładach, prezentacjach laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców z Ingardena 6 w Krakowie. „Misją naszego Instytutu jest nie tylko prowadzenie badań, ale i społeczna odpowiedzialność nauki. Współpraca z liceami to jeden z przykładów tego, jak otwieramy się na otoczenie społeczne” – mówiła dr hab. Aleksandra Gruszka-Gosiewska, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii.

 Porozumienie w tej sprawie w połowie września podpisali dr hab. Jacek Nowak, dziekan, profesor Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Przemysław Bąbel, dyrektor Instytutu Psychologii UJ oraz Ewa Gawęda, dyrektorka VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Wczoraj współpracę zainaugurowano dwoma wykładami w Instytucie Psychologii, które zostały przygotowane specjalnie dla licealistów i licealistek
 

Więcej informacji o klasach patronackich oraz projektach Instytutu Psychologii, upowszechniających i popularyzujących naukę znaleźć można na specjalnej stronie internetowej.