Zapraszamy na kolejne spotkanie Science First!

Trudno o temat, który wywołuje więcej nieporozumień niż edukacja seksualna. Co chwilę pojawiają się newsy o dzieciach seksualizowanych w zachodnioeuropejskich żłobkach, chłopcach przebieranych za dziewczynki i demoralizacj szkolnej młodzieży przez gorszącą seks-propagandę. Właśnie dlatego kolejne spotkanie "Science First" poświęcimy seksedukacji.

Czym jest edukacja seksualna?
Skąd panika moralna z nią związana?
Skąd pomysł, że prowadzi do seksualizacji i demoralizacji dzieci?
Co zawierają standardy Światowej Organizacji Zdrowia?
Jak rozmawiać o seksualności?
Czy panikę moralną związaną z seksualizacją możemy powiązać z nowoczesną obsesją na punkcie seksualności?
I co na to wszystko nowoczesna psychologia?

Goście:

Patrycja Wonatowska, Instytut Pozytywnej Seksualności  – psycholożka, edukatorka, seksuolożka.

prof. Grzegorz Iniewicz, Instytut Psychologii UJ, specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, superwizor. Psychoterapeuta w Oddziale Klinicznym Kliniki Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Prowadzenie:

Tomasz Pytko
Samuel Nowak

Czwartek, 19 grudnia, godz. 18.00 w Hevre, ul. B. Meiselsa 18.

Wydarzenie na Facebooku oraz platformie lux.