Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Prof. zw. dr hab. Jerzy Siuta

Zmarł Prof. zw. dr hab. Jerzy Siuta wspaniały wykładowca, promotor i przyjaciel wielu pokoleń studentów

Dyrekcja, Rada Naukowa i cała społeczność Instytutu Psychologii z głębokim żalem zawiadamiają, że dnia 18 stycznia 2018 r. zmarł Prof. zw. dr hab. Jerzy Siuta – emerytowany profesor Instytutu Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Jerzy Siuta był wybitnym specjalistą w zakresie psychologii uczenia się, pamięci i psychologii hipnozy. Wieloletni Kierownik Zakładu Psychologii Behawioralnej, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu, autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów oraz znakomity tłumacz tekstów psychologicznych.

Członek wielu towarzystw naukowych w tym: International Society of Hypnosis oraz Association for Psychological Science.

Członek redakcji czasopism krajowych i międzynarodowych: International Journal of Clinical and Experimental Hypnosis, Contemporary Hypnosis, Hypnosis International Monographs, Przeglądu Psychologicznego i Czasopisma Psychologicznego.

Wspaniały wykładowca, promotor i przyjaciel wielu pokoleń studentów.

Odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Odznaczeniem „Za pracę Społeczną dla miasta Krakowa”, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 24 stycznia 2018 r. o godz. 13:40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.