Dwa stypendia MNiSW powędrują do Instytutu Psychologii UJ

Mgr Kinga Wołoszyn-Hohol i Radosław Sterna wśród laureatów stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019. Gratulujemy!

Jak podaje Ministerstwo Nauki rektorzy uczelni przedstawili ministrowi 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Oceny wniosków dokonał zespół złożony z 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Aplikacje zostały ocenione metodą punktową, zgodnie z którą punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny eksperci sporządzili listy rankingowe wniosków uszeregowanych według liczby punktów. Na tej podstawie minister podjął decyzję o przyznaniu 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. Osoby, które otrzymały stypendium, uzyskały co najmniej: 9 pkt – w przypadku studentów oraz 61 pkt – w przypadku doktorantów. W tym roku akademickim wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów. Pełna lista laureatek i lauretaów znajduje się tutaj.
Diamentowy grant dla studenta IPs UJ!
Tegoroczną nagrodę otrzymała dr hab. Malwina Szpitalak, prof. UJ
Instytut Psychologii UJ na czele rankingu "Perspektyw"!
Cztery granty NCN dla Instytutu Psychologii UJ