Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prof. Małgorzata Kossowska przewodniczącą Rady NCN

Prof. Małgorzata Kossowska przewodniczącą Rady NCN

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Małgorzata Kossowska została przewodniczącą Rady Naukowej Narodowego Centrum Nauki.

Prof. Kossowska zasiada w Radzie NCN od 2012 r. W trakcie prac Rady poprzedniej kadencji przewodniczyła Komisji Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce. Jest kierowniczką Zakładu Psychologii Społecznej i Center for Social Cognitive Studies w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej bada procesy, poznawcze i motywacyjne, leżące u podłoża złożonych zjawisk społecznych, w tym radykalnych przekonań ideologicznych, uprzedzeń i konfliktów społecznych. Identyfikuje czynniki sprzyjające zamkniętości umysłowej, sztywności i niezmienności poglądów. Laureatka licznych nagród za osiągnięcia naukowe, w tym nagrody Rektora UJ i nagrody im. Tadeusza Tomaszewskiego za najlepszą publikację psychologiczną. Stypendystka programu „Zostańcie z nami” organizowanego przez tygodnik „Polityka" (2001).


Nowa przewodnicząca powołała komisje Rady. Pracom Komisji Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce (K-1) będzie przewodniczyć prof. dr hab. Krystyna Bartol, Komisji Nauk Ścisłych i Technicznych – prof. dr hab. Grzegorz Karch, zaś Komisji Nauk o Życiu (K-3) – prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiak.​

Komunikat Narodowego Centrum Nauki tutaj.

Polecamy również
Dwa stypendia MNiSW powędrują do Instytutu Psychologii UJ
Joanna Durlik z IPs laureatką konkursu "Skomplikowane i proste"
Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr hab. Przemysława Bąbla
Sześć grantów NCN dla Instytutu Psychologii UJ!