kurs: „Kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk” (4 ECTS, ZintegrUJ) - zaproszenie

zaproszenie na kurs

Termin: środy, 11:30. Pierwsze spotkanie na żywo, w sali P1.1 Zespół Dydaktyczno-Biblioteczny Gronostajowa 7, kolejne wykłady online, na platformie MS Teams. Kurs w USOS - link

Celem kursu jest zapoznanie jak najszerszego grona osób studiujących na Uniwersytecie Jagiellońskim z przyczynami oraz możliwymi rozwiązaniami najpoważniejszego kryzysu z jakim mierzy się obecnie ludzkość – kryzysem klimatyczno-ekologicznym. Kurs jest skierowany do wszystkich kierunków prowadzonych na Uniwersytecie oraz prowadzony przez osoby z kilku Wydziałów, reprezentujące nauki przyrodnicze, ścisłe, humanistyczne i społeczne – bo kryzys klimatyczno-ekologiczny również wynika praktycznie z każdej aktywności społeczności ludzkiej. Jednocześnie, jego zatrzymanie, by nie przerodził się w katastrofę oraz adaptacje do zmian, które już zaszły, są możliwe jedynie poprzez wieloaspektowe działania – w tym choćby na poziomie przyrodniczym, ekonomicznym, ale i społecznym.

Więcej informacji można znaleźć tutaj