Przejdź do głównej treści

Ścieżka z „Psychologii sportu” - rekrutacja w roku akademickim 2021/2022

Ruszyła rekrutacja na ścieżkę specjalizacyjną „Psychologia sportu” w roku akademickim 2021/2022

Filozofia zdrowego trybu życia oraz czynne uprawianie sportu cieszą się rosnącą popularnością. W efekcie, zawód psychologa sportu zyskuje na coraz większym znaczeniu: od wsparcia osób chcących prowadzić bardziej aktywny tryb życia, po optymalizację występów sportowców na najwyższym poziomie. Nadrzędnym celem proponowanej ścieżki jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie adeptów psychologii do pracy w zawodzie psychologa sportu. Ścieżka daje orientację w najnowszej wiedzy oraz wskazuje na możliwości wykorzystania psychologii do wspierania rozwoju osób uprawiających aktywność sportową na różnych poziomach zaawansowania.

 

Ścieżka jest realizowana we współpracy z AWF im. B. Czecha w Krakowie, dzięki czemu oferuje unikalny program. Zajęcia psychologiczne prowadzone są przez wybitnych ekspertów-praktyków, na czele z najsłynniejszym polskim psychologiem sportu - prof. dr hab. Janem Blecharzem. Warsztaty i praktyki u boku najlepszych krakowskich trenerów są okazją do zapoznania się ze specyfiką treningów sportowych i realnymi problemami psychologicznymi, jakie ta działalność stwarza. Dodatkowe zajęcia z wybranych zagadnień o kulturze fizycznej (anatomia, fizjologia wysiłku fizycznego) pozwalają zrozumieć aktywność fizyczną od strony biologicznej i przygotowują do pracy w interdyscyplinarnych zespołach sportowych.  

 

Zajęcia na ścieżce trwają dwa semestry. Ścieżkę kończy komisyjny egzamin specjalizacyjny na AWF. Organizatorzy ścieżki ściśle współpracują z Zarządem Głównym PTP intensywnie działającym na rzecz certyfikacji specjalności „psycholog sportu”.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji!

 

Termin rekrutacji: 6 maja – 31 maja 2021

 

Kryterium przyjęcia:

  • średnia ocen;
  • doświadczenia sportowe lub trenerskie (różnego rodzaju i o różnej intensywności);
  • motywacja.

 

Wymagane dokumenty:

  • potwierdzenie średniej ocen (pobrana z USUS-a karta ocen);
  • dokumentacja doświadczeń sportowych/trenerskich (o ile Kandydatka lub Kandydat nią dysponuje);
  • list motywacyjny.

 

Sposób rekrutacji:

Wymagane dokumenty proszę przesyłać do opiekuna ścieżki, do dnia 31 maja pod adres: tomasz.ligeza@uj.edu.pl

 

Limit przyjęć w roku akademickim 2021/22: 12 osób

 

Opiekun ścieżki: dr Tomasz Ligęza