Przejdź do głównej treści

SocRevLab - Zaproszenie na spotkanie z cyklu (R)ewolucyjne espresso - „Kto ma problem ze szczepieniami?"

Social (r)Evolutions Lab UJ zaprasza na spotkanie naukowe z cyklu (R)ewolucyjne espresso pt. „Kto ma problem ze szczepieniami?"

Spotkanie będzie miało formę krótkich wystąpień i dyskusji wokół nich.  

Odbędzie się ono 14 stycznia 2021 r. (czwartek) w godzinach 13.30-14.30 na platformie MS Teams.  

Link do spotkania: https://tiny.pl/r5xhs  

 

O społecznych, i nie tylko, aspektach szczepień dyskutować będą: 

dr hab. Marcin Waligóra, prof. UJ (Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM): Etyka badań nad szczepionkami w czasie pandemii COVID-19 

dr Paulina Polak (Instytut Socjologii UJ), „Zaszczepiłbym się, ale...”: o niepewności i obawach wobec szczepień. 

dr hab. Tomasz Żuradzki, prof. UJ (Instytut Filozofii UJ): Kościół katolicki a szczepionki 

dr Kinga Sekerdej (Instytut Europeistyki UJ), Dyskretny urok konspiracji. Dlaczego nauka nie wzbudza zaufania? 

 

Czym jest (R)ewolucyjne espresso? 

(R)ewolucyjne espresso czyli syntetycznie o zmianie społecznej to cykl spotkań naukowych organizowanych przez Social (r)Evolutions Lab. Mają one formułę krótkich wystąpień osób reprezentujących różne dyscypliny nauki oraz dyskusji wokół nich. Celem spotkań jest naukowa, interdyscyplinarna refleksja nad aktualnymi wydarzeniami i obserwowanymi przez nas procesami społecznymi. Gorąco zachęcamy do stałego udziału w cyklu oraz do proponowania własnych tematów spotkań (np. mailowo: socrevlab@uj.edu.pl)    

 

Czym jest Social (r)Evolutions Lab UJ? 

Social (r)Evolutions Lab (SocRevLab) jest częścią działającego na UJ POB-u Society of the Future. SocRevLab koncentruje swoje działania na interdyscyplinarnym badaniu mechanizmów zmian społecznych. Odnosimy się zarówno do procesów o charakterze stopniowym, jak i do zmian w postaci przełomów lub kryzysów istniejącego porządku społecznego. Lab jest platformą współpracy dla naukowców/czyń, doktorantów/ek, studentów/ek oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką, bez względu na reprezentowaną dyscyplinę nauki. Osoby chętne zapraszamy do dołączenia do zespołu SocRevLab na MS Teams, gdzie umieszczamy informacje o naszych bieżących działaniach.   

Link do zespołu: http://bityl.pl/GJcde 

 

Z poważaniem 

Zespół SocRevLab