X Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej - zaproszenie

Szanowni Państwo, Instytut Psychologii UJ, Katedra Kryminalistyki WPiA UJ, Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie, Koło Naukowe Kryminalistyki UJ oraz Sekcja Psychologii Sądowej KNSP UJ mają przyjemność zaprosić do udziału w dziesiątej, jubileuszowej edycji Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej (10th Cracow Conference of Psychology and Law), która odbędzie się w Krakowie, w dniach 26-27 października 2019 roku. Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej ma charakter międzynarodowy, a do udziału w niej zaproszeni są wybitni eksperci, zajmujący się zagadnieniami na styku psychologii, psychiatrii, prawa oraz innych nauk sądowych. Językami konferencji są polski i angielski. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne wykładów plenarnych oraz wybranych sesji.

Formularz rejestracyjny oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: www.psychologiasadowa.pl.

Zapraszamy do nadsyłania abstraktów osoby pragnące wystąpić z referatem i/lub pragnące zaprezentować plakat podczas konferencji. Nieprzekraczalnym terminem nadsyłania zgłoszeń jest dzień 1 września 2019 roku.

Tematyka wystąpień będzie koncentrować się wokół poniższych zagadnień:

▪ Praktyczne aspekty opiniowania na potrzeby wymiaru sprawiedliwości

▪ Opiniowanie psychologiczne i psychiatryczne w postępowaniu cywilnym

▪ Pamięć, uwaga i zeznania świadków w perspektywie nauk sądowych

▪ Kryminalistyczna problematyka zeznań i wyjaśnień

▪ Problematyka metod śledczych

▪ Zastosowanie wiedzy psychologicznej i psychiatrycznej w kryminalistyce

▪ Postępowanie z osobami uzależnionymi w perspektywie psychiatrycznej, psychologicznej i prawniczej

▪ Praca z osobami pozbawionymi wolności

▪ Przestępstwa seksualne

▪ Środki zabezpieczające - aktualne rozwiązania prawne, problemy i kontrowersje w ich stosowaniu

Poniżej prezentujemy sylwetki międzynarodowych ekspertów, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem podczas X Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej:

Marko Jelicic - Maastricht University, Netherlands

Rebecca Milne - University of Portsmouth, UK

David V. Canter - University of Huddersfield, UK

W harmonogramie konferencji został przewidziany także panel studencki, podczas którego młodzi adepci psychologii i prawa będą mieli szansę na zaprezentowanie własnych badań i/lub referatów będących krytycznym przeglądem literatury.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.psychologiasadowa.pl oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2771604186189099/?ti=icl

Z wyrazami szacunku,

Komitet Organizacyjny