ścieżka z „Psychologii sportu” (rekrutacja)

Prof. dr hab. Aleksandra Tokarz oraz dr hab. Jan Blecharz prof. AWF Kraków, zapraszają do zapisów na ścieżkę z „Psychologii sportu”, realizowaną w roku akademickim 2018/2019

Szanowni Państwo, ścieżka specjalizacyjna „Psychologia sportu”, istnieje do dziesięciu lat. Adresowana jest do tych studentów psychologii, którzy mają doświadczenia sportowe lub trenerskie, różnego rodzaju i o różnej intensywności.
Celem ścieżki jest przygotowanie absolwentów do pracy z zawodnikami w zakresie kompetencji psychologicznych wspomagających trening sportowy, trening psychologiczny czy tzw. „coaching”, a także  pracę indywidualną z zawodnikiem. Program wskazuje możliwości wykorzystania wiedzy psychologicznej w rozwiązywaniu problemów, jakie stwarza człowiekowi aktywność sportowa i rekreacyjna. Jednocześnie proponowane kursy zapewniają wiedzę objaśniającą tę aktywność i związane z nią procesy biologiczne.
Program ścieżki jest unikalny w skali kraju i ceniony przez studentów, oraz inne uczelnie, jak również stowarzyszenia sportowe.
Zajęcia prowadzą wybitni psychologowie sportu – prof. Jan Blecharz, prof. Marcin Krawczyński oraz uczeni współpracujący z dziedziną sporu, jak prof. Jerzy Żołądź. Współpraca zagraniczna koncentruje się na Florida State University (USA) w osobie prof. Gershona Tennebauma, ale obejmuje tez inne renomowane ośrodki światowe.
Organizatorzy ścieżki ściśle współpracują z Zarządem Głównym PTP intensywnie działającym na rzecz certyfikacji specjalności „psycholog sportu”.

ZAPRASZAMY NA ŚCIEŻKĘ PSYCHOLOGII SPORTU!

Prof. dr hab. Aleksandra Tokarz
Dr hab. Jan Blecharz, prof. AWF