Zasady rekrutacji na ścieżkę: „Psychoterapia” w roku akademickim: 2018/2019

Dr hab. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz ustaliła kryteria przyjęć na ścieżkę: „Psychoterapia” w roku akademickim: 2018/2019

Ścieżka specjalizacyjna: „Psychoterapia”, przygotowana jest z myślą o studentach zamierzających w przyszłości podjąć szkolenie w zakresie psychoterapii.

Kursy, wchodzące w zakres ścieżki stanowią doskonałe wprowadzenie do teorii i praktyki psychoterapii. Przekazują wiedzę dotyczącą głównych nurtów teoretycznych i szkół psychoterapii: psychoanalizy, terapii behawioralno-poznawczej, terapii humanistycznej i egzystencjalnej oraz terapii systemowej. Ich specyfika ukazana jest na tle podstawowych zagadnień dotyczących normy i patologii rozwoju człowieka w biegu życia i jego uwarunkowań: indywidualnych, społecznych oraz kulturowych.

Uczestnictwo w wykładach, konwersatoriach i warsztatach pozwala studentom na poznawanie własnych predyspozycji do uprawiana zawodu psychoterapeuty. Stanowi też okazję do refleksji możliwościami i ograniczeniami psychoterapii.

Kryterium przyjęcia na ścieżkę:

Studenci ubiegający się o przyjęcie na ścieżkę powinni złożyć następujące dokumenty do 25 sierpnia 2018 r., (sobota):

1. Udokumentowane staże, praktyki, wolontariaty w miejscach, w których świadczona jest pomoc psychologiczna,

2. Średnia ocen ze studiów,

3. Ocena z egzaminu metodologia II,

4. List motywacyjny (wraz z uzasadnieniem ubiegania się o przyjęcie na ścieżkę).

Zgłoszenia proszę kierować: drogą elektroniczną na adres:m.opoczynska-morasiewicz@uj.edu.pl, oraz pisemnie: teczki z dokumentami proszę zostawić w skrzynce na korespondencję Małgorzaty Opoczyńskiej-Morasiewicz (1 piętro Instytutu Psychologii).

Stosowne dokumenty proszę złożyć nie później niż 25 sierpnia 2018 r., (sobota). Zgłoszenia po terminie nie będą rozpatrywane.

Limit przyjęć na ścieżkę w roku akademickim 2018/19 wynosi : 12 osób.

dr hab. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz

Opiekunka ścieżki Psychoterapia