Zapraszamy do udział w realizacji projektu dra hab. Marcina Szweda

Zapraszamy do udział w realizacji projektu dotyczącego neuroobrazowania plastyczności mózgu w Zespole dra hab. Marcina Szweda (Instytut Psychologii UJ, Kraków) . Oferta adresowana jest do absolwentów lub studentów kończących ostatni rok studiów magisterskich oraz uczestników I roku studiów doktoranckich w dziedzinach: psychologia, neurobiologia, biologia, biofizyka, bioinformatyka, psychologia, pedagogika specjalna, matematyka, informatyka, inżynieria, fizyka, i pokrewne.

W ramach współpracy oferujemy stypendium w wysokości 3000 zł netto/miesięcznie. Badania stanowić będą kontynuację dotychczasowych badań nad mechanizmami plastyczności mózgu prowadzonymi przez dra hab. Marcina Szweda, w kontekście czytania dotykowego (Brajl) oraz nabywania umiejętności matematycznych. Badania prowadzone będą z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) i zaawansowanych metod danych (Multivariate Pattern Analysis). Prowadzone będą we współpracy z Neurospin/Brain and Spine Institute w Paryżu (Prof. S. Dehaene i Prof. L. Cohen), Uniwersytetem Hebrajskim (Prof. A. Amedi), Uniwersytetem Humboldta/Szpitalem Charite w Berlinie (Dr A. Knops/dr G. Hesselmann) oraz Instytutem Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie (dr K. Jednoróg/A. Marchewka).

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Podstawowe umiejętności planowania eksperymentów, analizy danych i pisania tekstów naukowych, poparte bardzo dobrą pracą magisterską, najlepiej udziałem w konferencjach i/lub publikacjach naukowych.

2. Podstawy umiejętności programowania (Python, Matlab, ePrime), oraz umiejętności statystyczne. Dużym plusem będą zawansowane umiejętności matematyczno-programistyczne (bioinformatyka, matematyka, fizyka, kierunki inżynieryjne, etc...).

3. Znajomość języka angielskiego, najlepiej potwierdzona pobytami zagranicznymi.

4. Mobilność: kandydat(ka) będzie musiał(a) spędzać kilka tygodni w roku za granicą, oraz regularnie odwiedzać Warszawę. (Podróże na koszt laboratorium).

5. student(-ka) kończący ostatni rok studiów magisterskich lub absolwent(ka)/student(ka) I roku studiów doktoranckich w dziedzinach: psychologia, neurobiologia, biologia, biofizyka, bioinformatyka, psychologia, pedagogika specjalna, matematyka, informatyka, inżynieria, fizyka, i pokrewne.

Zainteresowane osoby proszę o przesłanie CV i danych kontaktowych (telefon/email) osoby mogącej udzielić opinii o kandydacie (np. opiekuna naukowego, wykładowcy ulubionego kursu) na : m.szwed@uj.edu.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do wyłonienia odpowiednich kandydatów/-tek. Rozpoczęcie projektu: Czerwiec-Październik 2017