Przejdź do głównej treści

Warsztat "Pięć Metod Uważnej Komunikacji"

Zapraszamy studentów Instytutu Psychologii UJ do udziału w warsztacie "Pięć Metod Uważnej Komunikacji", który odbędzie się w dniach 25-27 listopada 20106 r. (piątek: wykład wprowadzający godz. 19.00-21.00, sobota: godz. 9.30-17.00, niedziela: godz. 9.00 - 16.00) w budynku Instytutu.

Zapraszamy studentów Instytutu Psychologii UJ do udziału w warsztacie "Pięć Metod Uważnej Komunikacji", który odbędzie się w dniach 25-27 listopada 20106 r. (piątek: wykład wprowadzający godz. 19.00-21.00, sobota: godz. 9.30-17.00, niedziela: godz. 9.00 - 16.00) w budynku Instytutu. Wszyscy studenci Instytutu Psychologii UJ mogą uczestniczyć w piątkowym wykładzie po okazaniu legitymacji studenckiej. Ponadto, pierwszych pięciu studentów Instytutu Psychologii UJ, którzy napiszą na adres: krakow@shambhala.info i uzasadnią, dlaczego chcą wziąć udział w warsztacie, zyska możliwość uczestnictwa w sobotnio-niedzielnych warsztatach.

O warsztacie:
Dobra komunikacja to podstawa każdej udanej relacji, czy to między małżonkami, członkami rodziny, przyjaciółmi, współpracownikami – stąd Mindfulness – praktyka świadomości bez osądzania – może pomóc nam w lepszym komunikowaniu się z innymi w naszym życiu osobistym i zawodowym.

Podczas weekendowego warsztatu Acharia Susan Chapman i
Gregory Heffron wyjaśnią jak praktyka uważnej świadomości może zmienić sposób w jaki mówimy i słuchamy, poprawić nasze relacje i pomóc w osiągnięciu celów.

Program skierowany do wszystkich osób chcących polepszyć swoje relacje, jak również do tych, którzy zawodowo zajmują się komunikacją między ludźmi i rozwiązywaniem konfliktów - psychoterapeutów, coachów, mediatorów, itp.

Program obejmuje wykłady, ćwiczenia rozwijające zdobyte
umiejętności, praktykę Świadomości Przestrzeni - Mudra, rozmowy w parach i grupach oraz dyskusje.

Tematy warsztatu:
- Jak rozpoznawać wzorce i nawyki w komunikacji?
- Jak zauważać swoje nieuświadomione, ukryte lęki, które często zakłócają
komunikację?
- Jak pozostać otwartym podczas trudnych rozmów?
- Jak reagować aby pomóc a nie zaszkodzić sytuacji?
- Jak być bardziej prawdziwym, współczującym w relacjach z innymi?
- Jak być bardziej elastycznym w związkach?

Prowadzący:
Susan Chapman - psychoterapeutka, specjalizująca się w terapii małżeńskiej i rodzinnej; praktykuje buddyzm i jest nauczycielem w tradycji Shambhali z tytułem Acharia (najwyższy tytuł nauczycielski); autorka znanej książki „Pięć kluczy do uważnego porozumiewania się.”, która wkrótce ukaże się w polski tłumaczeniu.

Gregory Heffron - autoryzowany przez Susan Chapman nauczyciel uważnej komunikacji, uczy u jej boku od 2009 roku; nauczyciel w tradycji Shambhali od 2005 roku; właściciel i zarządzający Green Zone Institute.”